Isı Yalıtım Mantolaması

Isı Yalıtım Mantolaması

Isı Yalıtım Mantolaması

Gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra çevre ve çalışma platformu güvenliği sağlanması gereklidir. İskele altlarına ve yerlere örtüler serilip, cepheden düşen atıkların zemini kirletmesinin önlenmesi gerekmektedir . Dış cephede bulunan bulunan pencereler naylon ile kapatılmalıdır. Cephede çalışan ustalar emniyet kemeri ve baret ile çalışmalıdır.

ISI YALITIM LEVHALARININ YAPIŞTIRILMASI:

Yalıtım levhalarının yapıştırılacak yüzünü tamamen kaplayacak şekilde yapıştırıcı sürülür. Daha sonra bu yüzey taraklı malayla taranır. Yapıştırma harcı uygulanmış levhalar, levhalar arasında boşluk kalmayacak şekilde duvara yapıştırılır.

ISI YALITIM LEVHALARININ DÜBELLENMESİ:

Yapıştırma işlemine ilave levhaların sürekliliğini ve performansını uzun ömürlü bir şekilde sürdürmesi için ısı yalıtım levhalarına dübellenir.

KÖŞE PROFİLLERİNİN YERLEŞTİRİLMESİ:

Köşelerde rüzgar ve su etkileri ile levhalar arkasında zamanla oluşabilecek risklerini önlemek ve düzgün bir köşe oluşturmayı kolaylaştırmak için köşe profiileri yerleştirilir.

DAMLALIK KÖŞE PROFİLİ:

Damlalık ve denizlik profilleri gerekli bölgelerde kullanılır.

SIVA KATLARININ OLUŞTURULMASI VE DONATI FİLESİNİN YERLEŞTİRİLMESİ:

Isı yalıtım levhalarının üzerine ilk kat sıva atılır. İlk kat sıvayı hemen takiben, donatı filesi ilk kat sıvanın üzerine hafifçe gömülerek yerleştirilir. Sıva kurumadan ikince kat sıva yapılır.

ASTAR VE SON KAT BOYAMA:

Astar uygulaması son kat sıva işleminden sonra dış cephe izolasyon astarı bir kat uygulanır.

SON KAT İŞLEMİ OLAN DEKORATİF SIVA:

Dekoratif sıvanın kurumasından sonra dekoratif kaplama ile boya tabakası arasında aderans arttırıcı ve su geçirmez özelliğe sahip astar tabakası çekilecektir. Uygulama yüzeyi su ve toz etkisinden korunmalıdır.Binanın alt zemin çıkıntı tavanları ve bodrum tavanları mantolama yapılacaktır. Dış cephede bulunan demir aksamı opsiyonları giderilecek ve sentetik boya ile istenilen renkte boyanacaktır. Bu işlemler yapıldıktan sonra binanın etrafı temizlenerek işin teslimatı verilir.