Polyurea İzolasyon

Polyurea İzolasyon

Polyurea Nedir?

Su yalıtımında en son teknoloji olan polyurea izolasyon uygulaması sayesinde uygulama yapılan alanlarda güvenle kullanılır ve hatasız bir izolasyon oluşturur. Püskürtme sistemi ile uygulandığı için her türlü alana kolaylıkla uygulama yapılabilir.Çabuk kurur ve elastik bir yapıya sahiptir. Esnekliği %400’ün üzerinde olduğu için aşınmalara karşı oldukça dayanıklı bir malzemedir. Sağlığa zararlı kimyasallar barındırmayan bu malzeme soğuk hava depolarında bile rahatlıkla uygulanabilmektedir. 

Polyurea izolasyon diğer izolasyon malzemelerine kıyasla daha fazla maliyetli olmakla birlikte kaliteli bir uygulama olması ve uzun ömürlülüğü göz önüne alındığı zaman kalitesiz ve ucuz malzemelerin yaşatacağı sıkıntılar düşünülünce fiyat farkı söz konusu olmaktan çıkıyor. Ayrıca Polyurea izolasyon bitki köklerinide çürütmez. Sadece çatılarda değil havuz, otopark zemini, endüstriyel alanlar ve su depolarında da kullanılmaktadır. Ucuz malzemelerle yapılan ısı ve su yalıtımları bir süre sonra deformasyona uğramakta ve malzemeler zamanla özelliğini yitirerek ısıyı ve suyu geçirmeye başlamaktadır. Oysa polyurea izolasyon ile uygulama yapılan alanlarda uzun yıllar boyunca yalıtım ilk gün ki kadar iyi performans sergilemektedir.  Su yalıtımı için bu uygulamanın son derece güvenilir olduğunu unutmayınız.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

100% katı solvent içermeyen aromatik, çift kompenentli sprey olarak metal, beton, ahşap ve diğer önerilen yüzeylere uygulanabilen esnek yapılı modifiye polyurea sistemidir.
Hızlı jelleşmesi sayesinde -30°C’lik ortam ısısına kadar uygulama yapılabilir. Uygulama esnasindaki hava sıcaklığı ve nem oranı uygulama sonucunu etkilemez. Sağlıklı bir uygulama için yüzey nem oranının %5’in altında olması gerekir. Polyurea hızlı kürlenen ve dokunma kuruma süresi 30 saniyeden az, kopma anındaki uzaması %400 olup esnek yapıda, Shore 55-90 D sertlik derecesine sahiptir.

NOT: Ürünlerimiz TSE, TSEK, CE ve akredite standartlarına uygundur.